• TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik Çerçeveli
 • TERMO BALLIK (Pratik Çerçeveli)LANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Pratik Çerçeveli
 • TERMO DAR BALLIK Pratik Dar ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Pratik Dar Çerçeveli
 • TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ÜRETİM KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Çerçevesiz
 • TERMO DAR BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Çerçevesiz
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık)Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç Çerçeveli
 • Arıcılık Haberleri

  Bakan Eroğlu, AK Parti'nin 10'uncu kuruluş yıldönümü etkinliklerine katılmak üzere Artvin'deydi.

  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti'nin 10'uncu kuruluş yıldönümü etkinliklerine katılmak üzere geldiği Artvin'de kente ilişkin değişik konulara değindi, Artvin'de bal ormanları oluşturmayı planladıklarını anlattı.
  Ankara'dan uçakla Batum'a giden, buradan da karayolu ile akşam saatlerinde Artvin'e gelen Bakan Eroğlu, DSI tesislerinde 1500 vatandaşın katıldığı iftar yemeği sonrasında düzenlenen AK Parti'nin 10'uncu kuruluş yıldönümü etkinliğinde açıklamalarda bulundu. Muratlı ve Borçka barajlarının bittiğini anlatan, Türkiye'nin 249 metre gövde yüksekliği ile en yüksek barajı olan Deriner Barajı'nın da önümüzdeki yıl tamamlanacağını kaydeden Bakan Veysel Eroğlu, Artvin'de inşa edilen barajların istihdam yaratmanın yanısıra iklimin daha da yumuşaması açısından çok önemli olduğuna işaret etti, barajlar sayesinde kentin yol ağının iyileştiğini ve ulaşımın artık çok daha kolay yapılabilir hale geldiğini ifade etti.

  Artvin'i, bakanlığının ili diye adlandırdıklarını kaydeden Eroğlu, kentin Orman ve Su İşleri Bakanlığı için önemine değinerek şöyle konuştu:

  "Artvin'de ekonomik açıdan da bir hamle yapmak istiyoruz. Turizmin gelişmesi için bazı alanları turizm alanı ilan ederek turizme açmamız lazım. Ayrıca bal ormanları kurmayı planlıyoruz. Burası biyosfer açısından, tabiat parkları açısından çok önemli. Orman Genel Müdürümüze de talimat verdim. Burada uygun alanlarda organik şifalı bal üreterek dünyaya ihraç etmeyi planlıyoruz. Bu konuda altyapıyı hazırlayacağız. Yer tahsis edeceğiz, her türlü masrafı yapacağız. Masraf bizim, geliri vatandaşımızın olacak. Bal ormanlarına suyuyla, şifalı bitki türleriyle, gerekirse arıcıların talep ettiği, istediği türde birtakım bitkileri ve ağaçları ekeceğiz. Böylelikle bütün dünyaya organik bal ihraç edebiliriz. "

  KAYNAK