• TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik Çerçeveli
 • TERMO BALLIK (Pratik Çerçeveli)LANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Pratik Çerçeveli
 • TERMO DAR BALLIK Pratik Dar ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Pratik Dar Çerçeveli
 • TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ÜRETİM KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Çerçevesiz
 • TERMO DAR BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Çerçevesiz
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık)Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç Çerçeveli
 • Arıcılık Haberleri

  Kozan Binboğa Bal Kooperatifi, Adana Caddesi'ndeki bal evinin açılışını yaptı. Açılışa TBMM Tarım ve Köy İşleri Komisyon Başkanı Vahit Kirişçi, AK Parti Adana Milletvekili Ali Küçükaydın, Kozan Kaymakamı İzzettin Sevgili ve Belediye Başkanı Kazım Özgan katıldı.

  Açılışta konuşan Binboğa Bal Kooperatifi Müdürü Gökmen Sarıtaş, 1976 yılında arıcı aileleri tarafından kurulan kooperatifin bal merkezi olma yolunda önemli mesafeler aldığını söyledi. Binboğa Bal Kooperatif Başkanı Davut Ataş da ilk defa AK Parti hükümeti döneminde bir teneke bala 15 TL destek verildiğini, ama bu rakamın daha sonra 6 TL'ye düşürüldüğünü belirterek durumun düzeltilmesini istedi.

  Adana Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Turan Otlu; birliğin 360 bin arıcısı olduğunu, bölgede de 10 bin insan arıcılıkla geçimini sağladığını kaydetti.

  Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan ve Kozan Kaymakamı İzzettin Sevgili de bölgelerindeki arıcılara ellerinden gelen desteği verdiklerini söyledi.

  AK Parti Adana Milletvekili Ali Küçükaydın da sözlerine Binboğa bal kooperatifi ve diğer firmaların marka balı ile gurur duyduklarını belirterek başladı. Küçükaydın, "Türkiye'nin birçok yerinde buradan giden balların Kozan'dan geldiğini bilmeyen vatandaşlarımız var. Bu markaların tanıtılması gerekmektedir. Belediye Başkanımız ve Kaymakamımız Kozan'ın tanıtımı için ellerinden geleni yapıyorlar." dedi.

  TBMM Tarım ve Köy İşleri Komisyon Başkanı AK Parti Adana Milletvekili Vahit Kirişçi de şunları söyledi: "Kozan'ın tanıtımı konusunda çok büyük gelişmeler var. Kozan denildiğinde ilk olarak akla tarım geliyor. Kozan'ın portakalı, balı, bölgemiz ve Türkiye için oldukça önemlidir. Arı ve arıcılık konusunda ise biz üretiyoruz, dünya da üretiyor. Kovan sayısına bakıldığında dünyada ikinci sıradayız. Meclis'te bir çalışma yaparak arıcılığın desteklenmesi konusunda özel bir kanun yapacağız. Türkiye Arıcılar Birliği'nin düzenli çalıştığı taslak bize geldi ve incelendi. Önümüzdeki yeni dönemde arıcılık ile ilgili kanunu yapıp yasalaştıracağız. Sayın Başkanların dediği konulara katılmıyorum. Kooperatif ve destekleme konusunda mani bir hal olmadığını, diyalog eksikliği olduğunu düşünüyorum."

  KAYNAK