• TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik Çerçeveli
 • TERMO BALLIK (Pratik Çerçeveli)LANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Pratik Çerçeveli
 • TERMO DAR BALLIK Pratik Dar ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Pratik Dar Çerçeveli
 • TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ÜRETİM KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Çerçevesiz
 • TERMO DAR BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Çerçevesiz
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık)Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç Çerçeveli
 • GÜNCEL ARICILIK HABERLERİ

  Bu sayfadaki haberlerin seçimi ve yerleşimi bir bilgisayar programı tarafından Google arama moturundan otomatik olarak belirlenmiş ve eklenmiştir. Görüntülenen saat veya tarih, bir makalenin Arıcılık Haberlerine eklendiği veya Arıcılık Haberlerinde güncellendiği zamanı yansıtır. Haberlerin yayınlanması istenilmediğinde kaldırılır. Aşağıdaki haberden BALLIKOVAN sorumlu değildir, haberlerin doğruluğu ve sorumluluğu kaynakta belirtilen sitenindir.

  Türkiye'de ilk kez Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde üretilen sakız, Arjantin'de düzenlenecek Dünya Arıcılık Kongresi'nde tanıtılarak yeni ürünler yarışmasına katılacak.

  Arıların kavak, meşe, kayın, akasya ve kozalaklı ağaçlar ve çalılardan toplayarak arka bacaklarında taşıdığı ve diğer arıların yardımıyla kovana boşalttıkları propolis, farklı alanlarda kullanılabiliyor.

  Arıların kovanda çatlakları kapatması, koloniye giren zararlıların mumyalayıp kokuşmasının önlenmesi, petek hücrelerin cilalanıp parlatılması ve kovanın steril hale getirilmesinde kullandığı propolisten, Zonguldak İli Arı ve Yetiştiricileri Birliğinin (ZAYBİR) girişimiyle üretilen sakızlar da ilgi görüyor.

  Devamını oku...

  Bursa?da, şehir merkezindeki evlerinde arıcılık yaptığı tespit edilen iki kişi, zabıta ekipleri tarafından uyarıldı. Vatandaşların ihbarı üzerine harekete geçen Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Bağlarbaşı Mahallesi Şafak Caddesi üzerinde Gökpınar ile Cuma sokaklarda iki kişinin arıcılık yaptığını tespit etti. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Gökpınar Sokakta ikamet eden Ramadan C. ile Cuma Sokakta oturan Beyhan M?nin arılarını kaldırmaları konusunda uyarıldığını söyledi

  Devamını oku...

  Erzincan?ın Otlukbeli ilçesinde mevsim şartlarının elverişli gitmesinden dolayı arıcılık sektöründe bal üretiminde geçen yıla oranla yüzde 20'lik bir artışın sağlandığı bildirildi.

  Otlukbeli İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent Kop, yapılan çalışmalarla yerli sarı ve kovan sayısında önemli artışlar olduğunu belirterek," Kullanılmakta olan atadan kalma kara kovanların yerine günümüz teknolojisiyle üretilmekte olan fenni kovan kullanılmaya başlanması ve arı ırkında da Kafkas arısı ve melezlerin kullanılarak bal üretiminde hem artış, hem de kalite sağlanmasının yanı sıra yanlış ilaçlamanın da önüne geçilmiştir. Otlukbeli balı piyasalarda aranan bir baldır. Bunu göz önüne alan üreticilerimiz bununla lakalı olarak marka oluşturmaya gitmek istemeleri üzerine Tarım ilçe müdürlüğü olarak gerekli çalışmalar yapılmaktadır" dedi.

  Devamını oku...