• TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik Çerçeveli
 • TERMO BALLIK (Pratik Çerçeveli)LANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Pratik Çerçeveli
 • TERMO DAR BALLIK Pratik Dar ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Pratik Dar Çerçeveli
 • TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ÜRETİM KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Çerçevesiz
 • TERMO DAR BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Çerçevesiz
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık)Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç Çerçeveli
 • GÜNCEL ARICILIK HABERLERİ

  Bu sayfadaki haberlerin seçimi ve yerleşimi bir bilgisayar programı tarafından Google arama moturundan otomatik olarak belirlenmiş ve eklenmiştir. Görüntülenen saat veya tarih, bir makalenin Arıcılık Haberlerine eklendiği veya Arıcılık Haberlerinde güncellendiği zamanı yansıtır. Haberlerin yayınlanması istenilmediğinde kaldırılır. Aşağıdaki haberden BALLIKOVAN sorumlu değildir, haberlerin doğruluğu ve sorumluluğu kaynakta belirtilen sitenindir.

  ABD'de eyaletler arası bir otoyolda arı kovanı taşıyan bir tırın devrilmesi sonucunda en az yirmi milyon arı serbest kaldı.

  Utah Otoyolu'nda yaşanan kaza sonrası otoyol geçici olarak trafiğe kapatıldı.

  Kazaya sebep olan tır, arıcılık şirketinin Güney Dakota'dan California'ya naklettiği 160 tır dolusu kovanın son bölümünü taşıyordu.

  Devamını oku...

  Aydın Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Zeki Altın, 2011 yılı bal sezonunu değerlendirdi. Her sektörde olduğu gibi arıcılık ve bal sektöründe de tekelleşme sorunundan söz eden Aydın Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Zeki Altın, marketler yasasının bir an önce çıkmasını istediklerini belirterek ?Üreticiden kilosu 6 TL?ye alınan balın büyük marketlerde tüketiciye 15 TL?nin üzerinde satılmasına karşıyız. Üreticilerimiz bilmelidir ki, çam balına kiloda 15 TL?nin üzerinde ödedikleri bedel balın karşılığı değil raf bedelidir? dedi.

  Devamını oku...

  Arıların ağaçlar ve çalılardan toplayarak arka bacaklarında taşıdığı ve diğer arıların yardımıyla kovana boşalttıkları propolis ile bitkisel yağlarla formüle edilen dudak koruyucu krem projesini hayata geçirecek.

  Aa muhabirinin aldığı bilgiye göre, arıların kavak, meşe, kayın, akasya ve kozalaklı ağaçlar ve çalılardan toplayarak arka bacaklarında taşıdığı ve diğer arıların yardımıyla kovana boşalttıkları propolisten, başta Japonya olmak üzere bazı ülkeler pastil, tablet, krem ve solüsyon yapımında faydalanıyor.

  Devamını oku...