• TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik Çerçeveli
 • TERMO BALLIK (Pratik Çerçeveli)LANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Pratik Çerçeveli
 • TERMO DAR BALLIK Pratik Dar ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Pratik Dar Çerçeveli
 • TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ÜRETİM KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Çerçevesiz
 • TERMO DAR BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Çerçevesiz
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık)Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç Çerçeveli
 • GÜNCEL ARICILIK HABERLERİ

  Bu sayfadaki haberlerin seçimi ve yerleşimi bir bilgisayar programı tarafından Google arama moturundan otomatik olarak belirlenmiş ve eklenmiştir. Görüntülenen saat veya tarih, bir makalenin Arıcılık Haberlerine eklendiği veya Arıcılık Haberlerinde güncellendiği zamanı yansıtır. Haberlerin yayınlanması istenilmediğinde kaldırılır. Aşağıdaki haberden BALLIKOVAN sorumlu değildir, haberlerin doğruluğu ve sorumluluğu kaynakta belirtilen sitenindir.

  Rize'nin İkizdere İlçesine bağlı Anzer Yaylası'nda bazıları endemik çok sayıda çiçek türünün bulunduğu 2300-3000 rakım arasında 150 dolayında arıcı tarafından yaklaşık 3 bin kovanda üretilen, mide, bağırsak, kalp ve damar başta olmak üzere pek çok hastalığa iyi geldiği söylenen Anzer balı, 620 liradan satışa sunulmasına rağmen yoğun talep görüyor.

  Anzer Ballı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Şükrü Çatır, yaptığı açıklamada, kooperatif çatısı altında birleşen aracılardan toplanan balların Hacettepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü'nde polen analizi yapıldıktan sonra tescil edilip mühürlendiğini, ardından da piyasaya sunulduğunu anlattı.

  Devamını oku...

  Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği (MAYBİR) Başkanı Ziya Şahin, Türkiye çam balı üretiminin yüzde 30'unu karşılayan Muğla'da, yıllık yaklaşık 25 bin ton üretilen çam balının hava şartları nedeniyle bu yıl ancak 12 bin ton üretilebileceğini söyledi.

  Ziya Şahin, arıların çam ağaçlarında yaşayan ?basra? isimli böceğin salgıladığı karbonhidratı alarak bal üretimi yaptığını, böceklerin hava şartlarından etkinlenmesi nedeniyle bu yıl bal üretiminin düştüğünü kaydetti.

  Devamını oku...

  Zengin ve endemik bitki türlerini barındıran kentte arıcılık yapanlar, havaların serinlemeye başlamasıyla arılarını kışa hazırlamak ve ilkbaharda tekrar arıcılık yapmak için arı kovanlarının bakımını yapmaya başladı.

  Tuzluca ilçesinin Çiçekli köyünde arıcılık yapan Hacı Mir Hüseyin Çeçe, bu yıl yaylalarda havaların Yağmurlu geçmesi nedeniyle bal üretiminin az olduğunu belirterek, "Kekik ve geven gibi arıların sevdiği bal yapıcı bitkilerin yanı sıra bir çok endemik bitkinin de bulunduğu bu yayla ve kırlara her yıl arılarımızı getiriyoruz. Havaların soğumaya başlamasıyla arıların bakımını yapıp Iğdır'a götürüyoruz ve ilkbaharda tekrar buralara geliyoruz" dedi.

  Devamını oku...