• TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik Çerçeveli
 • TERMO BALLIK (Pratik Çerçeveli)LANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Pratik Çerçeveli
 • TERMO DAR BALLIK Pratik Dar ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Pratik Dar Çerçeveli
 • TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ÜRETİM KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Çerçevesiz
 • TERMO DAR BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Çerçevesiz
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık)Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç Çerçeveli
 • GÜNCEL ARICILIK HABERLERİ

  Bu sayfadaki haberlerin seçimi ve yerleşimi bir bilgisayar programı tarafından Google arama moturundan otomatik olarak belirlenmiş ve eklenmiştir. Görüntülenen saat veya tarih, bir makalenin Arıcılık Haberlerine eklendiği veya Arıcılık Haberlerinde güncellendiği zamanı yansıtır. Haberlerin yayınlanması istenilmediğinde kaldırılır. Aşağıdaki haberden BALLIKOVAN sorumlu değildir, haberlerin doğruluğu ve sorumluluğu kaynakta belirtilen sitenindir.

  Arıcılar balı ?Termokovan?da üretecekKocaeli Büyükşehir Belediyesi, Arıcılar Birliği üyesi 428 arıcıya bal üretiminden çok daha fazla verim alınabilmesini sağlayan iki katkı termokovan dağıttı. Çift katlı kovanın alt kısmında ana arının yumurtlaması için 'kuluçkalık', üst kısmında ise 'ballık' kovan yer alıyor.
  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Köy Hizmetleri Şube Müdürlüğü Tarım Ve Hayvancılığı Geliştirme Şefliği, Arıcılar Birliği üyesi 428 arıcıya kovanlardan daha fazla verim alabilmeleri için Termokovan dağıttı. Kovanın kışın sıcak, yazın ise serin tutulmasını sağlayan termokovan, Dünya Gıda Kodeksi'ne uygun plastikten üretildi. Bütün parçaları açılabilen bir çıta yapısına sahip olan kovanlar, esnek yapısıyla da uzun yıllar kırılmadan kullanılabiliyor.

  Devamını oku...

  İnegöl balının, minarelleri yüksek olan ballar sıralamasında birinci sırada geldiğini belirten Bursa Arıcılar Birliği İnegöl Temsilciliği Başkanı Zeynullah Soylu, ?Özellikle İnegöl ve çevresinde bulunan endemik bitkiler nedeniyle bal kalitesinin çok yüksek olduğunu söyledi.
  İlçe Tarım Müdürü Mahmut Doğru, dün Hoca köyü üzerindeki mevkide bal üretimi yapan Bursa Arıcılar Birliği İnegöl Temsilciliği Başkanı Zeynullah Soylu?yu tesislerinde ziyaret ederek, bal üretimiyle ilgili bilgiler aldı.

  Devamını oku...

  42. Apimondia Kongerisi bu yıl Arjantin'in Buenos Aires şehrinde düzenleniyor. Dünyanın 80 ülkesinden katılımların onlduğu kongereye 250 den fazla araştırmacı ve uluslar arası uzmanın yanı sıra bine yakın temsilci "Sürdürülebilir arıcılık ve üretim geliştirme" gündemine sahip ApiExpo etkinleri düzenlenecek.

  Apimondia'ya aralarında Türk firmalarınında bulunduğu 250 firmanın yer alacağı bin 700 metrekarelik bir alanı kapsayacak şekilde yapılmaktadır.

  Paralel oturumlar da arıcılıkta dünyanın karşılaştığı güncel konular hakkında tartışma ve gelecek üzerindeki etkileri ele alınacakt.

  Bu tarımsal çevre değişiklikleri ve arı ve arıcılık üzerindeki etkisi, arılar dünya ticaretinin Uluslararası Standartlar gibi konular. Dünyada bal için beklentiler ve kalite standartları ve bal ticareti ele alınacak konular arasında yer alıyor.

  Arjantin, toplantının ev sahibi ülke olması yanı sıra dünyada bal üreten üçüncü büyük ülke (Çin ve ABD'den sonra) ve kaliteli bal ihracatçısı. Arıcı başına ortalama 160 kovana sahip ve Güney Amerika'da 120 000 kişiye doğrudan iş yaratıp, kayıtlı 28 000 arıcı ve dört milyon 500 000 kovan bulunmaktadır.