• TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik Çerçeveli
 • TERMO BALLIK (Pratik Çerçeveli)LANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Pratik Çerçeveli
 • TERMO DAR BALLIK Pratik Dar ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Pratik Dar Çerçeveli
 • TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ÜRETİM KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Çerçevesiz
 • TERMO DAR BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Çerçevesiz
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık)Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç Çerçeveli
 • GÜNCEL ARICILIK HABERLERİ

  Bu sayfadaki haberlerin seçimi ve yerleşimi bir bilgisayar programı tarafından Google arama moturundan otomatik olarak belirlenmiş ve eklenmiştir. Görüntülenen saat veya tarih, bir makalenin Arıcılık Haberlerine eklendiği veya Arıcılık Haberlerinde güncellendiği zamanı yansıtır. Haberlerin yayınlanması istenilmediğinde kaldırılır. Aşağıdaki haberden BALLIKOVAN sorumlu değildir, haberlerin doğruluğu ve sorumluluğu kaynakta belirtilen sitenindir.

  Artvin'in Arhavi İlçesi'nde, Gürcistan'dan kaçak olarak getirilip kestane balı diye piyasaya sürülmek istenen 1 ton kaçak bal ele geçirildi.

  Bir ihbarı değerlendiren Arhavi Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonda, daha çok bölge ormanlarından elde edilen kestane balı diye piyasaya sürülmek izere hazırlanan bir ton bal ele geçirdi.

  Devamını oku...

  Hamburg yakınlarındaki Norderstedt`te yaklaşık 500 metrekarelik bahçesinde arıcılık mesleğini bir hobi olarak yapan Samsunlu Bülent Batı (49), Almanya`da arıcılığın Türkler arasında yaygın olmadığını, kendisinin de bu işi amcasından merak ettiği için öğrendiğini söyledi. Eşi Nilgün ve oğlu Onur`la birlikte Hamburg`da yaşayan Bülent Batı, arılarından bu yıl 150 kilogram bal beklediğini, şimdiye kadar 50 kilogram saf bal elde ettiğini söyledi.

  Devamını oku...

  Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezini Yunanlı misafirle er ziyaret etti.

  Yunanistan'dan değişik meslek gruplarına mensup arıcılık yapan 45 kişilik bir heyet Düzce Üniversitesi Arıcılık Geliştirme ve Uygulama Merkezi (DAGEM) merkezinde ilk olarak Yığılca Arısı olarak bilinen türü yakından gözlemlemek amacıyla, arı kovanlarının bulunduğu alanda incelemelerde bulundular. Burada DAGEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu ve Uzman Dr. Pınar Göç Rasgele tarafından misafirlere bilgiler verildi. Gelen misafirler de kendi bölgelerine ait yetiştirdikleri arı türlerinden örnekleri DAGEM yetkililerine göstererek bu türler hakkında da bilgiler aldılar.

  Devamını oku...