• TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik Çerçeveli
 • TERMO BALLIK (Pratik Çerçeveli)LANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Pratik Çerçeveli
 • TERMO DAR BALLIK Pratik Dar ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Pratik Dar Çerçeveli
 • TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ÜRETİM KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Çerçevesiz
 • TERMO DAR BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Çerçevesiz
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık)Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç Çerçeveli
 • GÜNCEL ARICILIK HABERLERİ

  Bu sayfadaki haberlerin seçimi ve yerleşimi bir bilgisayar programı tarafından Google arama moturundan otomatik olarak belirlenmiş ve eklenmiştir. Görüntülenen saat veya tarih, bir makalenin Arıcılık Haberlerine eklendiği veya Arıcılık Haberlerinde güncellendiği zamanı yansıtır. Haberlerin yayınlanması istenilmediğinde kaldırılır. Aşağıdaki haberden BALLIKOVAN sorumlu değildir, haberlerin doğruluğu ve sorumluluğu kaynakta belirtilen sitenindir.

  Kırklareli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hasan Çebi, Kırklareli'nin yakın gelecekte arı balı üretiminde ve kalitesinde söz sahibi olacağını belirtti.

  Çebi, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, Kırklareli'nin Yıldız Dağları'nda hüküm süren Kırklareli arısının bakanlıkça "Trakya Arısı" olarak koruma altına alınmasıyla bölgede arıcılığın öneminin bir kat daha arttığını söyledi.

  Devamını oku...

  Anzer Ballı Köy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Şükrü Çatır, bu yıl üretilen 900 kilo balın ilk etapta 600 kilosunu tahlil için Hacettepe Üniversitesine gönderdiklerini söyledi.

  Çatır, gazetecilere yaptığı açıklamada, Anzer balının 3 bin ile 3 bin 500 rakım arasındaki yaylada 150'den fazla arıcı tarafından yaklaşık 3 bin kovanda üretildiğini belirtti.

  Geçen yıl üretilen balın yaklaşık 600 kilogramının tescillenerek kilosunun 550 liradan satıldığını anımsatan Çatır, bu yıl Anzer balının kilosunu 620 liradan satılmasını kararlaştırdıklarını kaydetti.

  Devamını oku...

  Zonguldak'ta dünyaca ünlü Anzer balına rakip gösterilen kestane balının üretimi mevsimin yağışlı geçmesinden dolayı yüzde 50 azaldı.

  Zonguldak İli Arı Yetiştiricileri Birliği (ZAYBİR) Başkanı Selahattin Güney, yaptığı açıklamada, Rize'nin İkizdere ilçesine bağlı Anzer Yaylası'nda üretilen dünyaca ünlü baldan, kentteki kestane balının daha zengin içeriğe sahip olduğunu iddia etti.

  Devamını oku...