• TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik Çerçeveli
 • TERMO BALLIK (Pratik Çerçeveli)LANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Pratik Çerçeveli
 • TERMO DAR BALLIK Pratik Dar ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Pratik Dar Çerçeveli
 • TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ÜRETİM KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Çerçevesiz
 • TERMO DAR BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Çerçevesiz
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık)Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç Çerçeveli
 • Arıcılık Haberleri


  14 Mayıs Cumartesi günü Kocaeli Çakırköy'de gerçekleştirilecek olan Dünya Çiftçiler Gününe katılacağız.  Siz değerli müşterilerimiz ve arıcılarımızı bu etkiliği davet eder, aramızda görmekten gurur duyarız.

   


  Konu ile ilgili basındaki haber aşağıdadır.

  İzmit Ziraat Odası tarafından kutlamaları geleneksel hale getirilen ve bu yıl 8.`si organize edilen ?14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü? etkinlikleri Cumartesi günü gerçekleştirilecek. 2000 yılından itibaren sırasıyla Akmeşe, Kulmahmut, Avluburun, Durhasan-Solaklar, Nusretiye, Anbarcı, Arızlı ve Sapakpınar köylerinde kutlanan çiftçiler günü, bu sene Çayırköy`de düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak. Etkinlikte; tarımsal stantlar, yöresel ikramlar, halk oyunları gösterileri, üçlü ezan okuma ve ilahilerin yanı sıra yağlı güreşlerle en iyi hayvan yetiştiriciliği yarışması yapılacak.

   

  PEHLİVANLAR BELLİ

  ?Kocaeli Meslek Günleri? etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi`nin desteği alınarak yapılacak kutlamalara çiftçilerin yoğun katılım göstermesi bekleniyor. Bu yılki en iyi hayvan yetiştiriciliği yarışmalarını Kocaeli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Kandıra Süt Üreticileri Birliği organize edecek. Çok büyük ilgi gören yağlı güreşlerde ise bu yıl Kırkpınar altın kemerlerinden Recep Kara ile Ekrem Yavuz, Ahmet Kavakçı, Sezgin Yüksel, Ali Rıza Kaya, Kemal Karaboğa, Ahmet Doğu ve Şükrü Kazan gibi pehlivanlar mücadele edecek.

  EN YENİ MODELLER

  Kocaeli`deki tüm üreticileri ve çiftçileri özel günlerine davet eden İzmit Ziraat Odası Başkanı Şinasi Turoğlu, etkinlikte çiftçilerin yoğun ilgi gösterdiği tarımsal stantlarda yeni traktör modelleri ve makine ekipmanlarının yer alacağını söyledi. Turoğlu, ?Bölge halkının hazırladığı yöresel ikramlar ve halk oyunları gösterileriyle süslenecek etkinliklere, Türkiye`nin ünlü tasavvuf müziği yorumcularından mevlidhan Kadri Konya ve ekibi üçlü ezan ve ilahi ziyafeti verecek. Günümüzde tüm üreticilerimizi ve çiftçi dostlarımızı Çayırköy Hacıoğlu Mahallesinde yapacak.

  KAYNAK