• TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik Çerçeveli
 • TERMO BALLIK (Pratik Çerçeveli)LANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Pratik Çerçeveli
 • TERMO DAR BALLIK Pratik Dar ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Pratik Dar Çerçeveli
 • TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ÜRETİM KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Çerçevesiz
 • TERMO DAR BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Çerçevesiz
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık)Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç Çerçeveli
 • Arıcılık Haberleri

  Gölyaka Bal Üreticileri Birliği Başkanı Hasan Örenay, Bal dolum tesisi için  çalışmaların devam söyledi. Örenay ? İnşallah  bu  projemizide  hayata  geçirirsek   artık  balımızı  kendi üretim tesisimizde  paketleyip  tüketicilere  ulaşmasını  sağlayacağız? dedi.

  Gölyaka Bal Üreticileri Birliği Başkanı Hasan Örenay, yapılan seçimlerde güven tazeledi.Yeniden başkanlığa seçilen Örenay, yönetim kurulu  adına  birlik üyelerine  teşekkürlerini ileterek? Gölyaka Bal Üreticileri Birliği olarak  ilçemizdeki  arıcaların  sorunlarını  çok iyi  bilmekteyiz. Bununla ilgili  çalışmalarımız  devam etmektedir.Ayrıca  birlik adına  almış olduğumuz  markamız  olan 'efteni'  Gölyaka bal üreticilerine ve  Gölyaka?ya hayırlı olsun? diye konuştu.


  Gölyaka?da bal ormanı  çalışmalarının da başladığını kaydeden Hasan?Örenay,  bu projenin hayata  geçirilmesinde ilçe kaymakamı Mehmet  Ali Özkan ve Orman İşletme  müdürüne teşekkür etti.

  BAL ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİNİN KURULUŞ AMACI
  Hasan Örenay, Bal Üreticileri Birliğinin kuruluş amacı ile ilgilide şunları söyledi: ?Gelişen Dünya ile birlikte Ülkemizde de artık çiftçiyi kayıt altına almak ve desteklemek için bir dizi uygulamalar başlatılmıştır. Bu sebeple bazı Kanunların çıkarılmasına gerek duyulmuştur. İşte bu 5200 sayılı Üretici Birlikleri Kanunu da bu sebepten çıkarılmıştır. Ülkemizin üreten ve ürettiğini değerinde satabilen, desteklenen çiftçiye ihtiyacı vardır. Bizler bal üreten arıcılar  olarak, kanunlar önünde çiftçi sayıldığımız için bu 5200 sayılı Üretici Birlikleri Kanunu bizim için çok önem taşıyor.

  Gelişen Büyüyen Üreten bir dünyada, arıcılık ve bal üretiminde daha üst sıralara çıkmak, ürettiğimiz balı değerinde satabilmek için mutlaka örgütlenmemiz ve Bal Üreticileri Birliklerini kurmamız gerekiyor.?

  KAYNAK