• TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik Çerçeveli
 • TERMO BALLIK (Pratik Çerçeveli)LANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Pratik Çerçeveli
 • TERMO DAR BALLIK Pratik Dar ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Pratik Dar Çerçeveli
 • TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ÜRETİM KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Çerçevesiz
 • TERMO DAR BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Çerçevesiz
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık)Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç Çerçeveli
 • Arıcılık Haberleri

  Gümüshane'nin Kelkit ilçesinde ilçe Tarim Müdürlügü koordinasyonunda "Bal Üreticileri Birligi" kuruluyor.

  Birlik tüzügü Ilçe Tarim Müdürlügünde atilan imzalarla tüzel kisiligine kavusmasi için ilk adim atildi ve kurucu baskanliga Recep Görgülü getirildi.
  Kurucu Baskanligina Recep Görgülü'nün getirildigi birligin, Kelkit balina sahip çikacagini ve hizli bir sekilde tanitim ve markalasma yoluna gidecegini belirten Ilçe Tarim Müdürü Ibrahim Irmak, geçtigimiz Ekim ayi içerisinde kaymakam Niyazi Erten'in de katildigi bal sofrasi etkinligi, geçtigimiz Kasim ayinda da Kelkit Aydin Dogan Meslek Yüksekokulu'nda aricilik panelinin düzenlendigini hatirlatti.


  Kaymakam Erten'in ariciligin önemine binaen üreticilerin en önemli sorunu olan pazarlamanin çözülmesi için Kelkitli aricilarin birlik ya da kooperatif kurmalari gerektigini söyledigini hatirlatan Irmak, bu israrli çalismalarin ardindan Kelkit bal üreticileri birliginin Kelkit ilçe müdürlügü koordinasyonunda kurulma noktasina geldigini söyledi.

  Ariciliga önem verdiklerini, aricilari sik sik ziyaret ederek sorunlarini dinlediklerini ifade eden Irmak, "Bize her konuda verdigi destekle önümüzü açan, çalismalarimizi güçlendiren ve hizlandiran Sayin kaymakamimiz Niyazi Erten'in büyük destekleriyle ve Tarim Il Müdürümüz Hasan Irkin'n bürokrasiyi hizlandirmasi neticesinde Kelkit bal üreticileri birligini kurulumunu bitirme noktasina getirdik. Yine ariciligi gelistirmek için bal verimi yüksek olan akasya fidaniyla bal ormani olusturma projemizi baslattik ve 2010 yili kasim ayinda 30 bin akasya fidani diktik. 2011'de bu rakami çok daha yukarilara tasimak hedefindeyiz. Insallah yasal prosedür bitip birligin kurulumu resmen bittikten sonra hizli bir sekilde Kelkit balinin tanitimi ve markalasmasi çalismalarini birligimizle birlikte yapacagiz.

  Ariciligi ve ariciliktan elde edilen geliri daha yukarilara tasiyacagiz. Kurucu baskanimiz Recep Görgülü zor bir görevi üstlendi. Bundan sonra Kelkit için aricilik daha çok ses getiren ve Kelkit'e daha fazla katki saglayan bir sektör olacaktir' diye konustu.
  Kelkit Bal Üreticileri kurucu baskani olan Recep Görgülü ise yaptigi açiklamada, "Birligin kurulum asamasinda desteklerini esirgemeyen Sayin kaymakamimiz Niyazi Erten'e, ilçe tarim müdürümüz Ibrahim Irmak'a ve ilçe tarim müdürlügünün fedakar personeline tesekkür ediyorum. Bundan sonra ariciligi daha iyi noktalara getirecegiz. Kelkit'in kaliteli balini herkese tanitacagiz." ifadelerini kullandi.

  KAYNAK