• TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik Çerçeveli
 • TERMO BALLIK (Pratik Çerçeveli)LANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Pratik Çerçeveli
 • TERMO DAR BALLIK Pratik Dar ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Pratik Dar Çerçeveli
 • TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ÜRETİM KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Çerçevesiz
 • TERMO DAR BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Çerçevesiz
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık)Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç Çerçeveli
 • Arıcılık Haberleri

  Ordu Arcılık Araştırma Enstitüsü ile bir protokol imzalayan Alanya L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu, iş yurdu atölyelerinde arı kovanı üretiyor. Aldığı siparişin ilk partisini teslim eden ceza evi yönetimi organik kovan projesi üzerinde çalışıyor.

  Alanya L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde yeni açılan prefabrik açık ceza evinde marangoz atölyesinin faaliyete geçmesiyle birlikte sivil hayatında marangozluk yapan mahkumlar mesleklerini icra etmeye devam ediyor.

  Tutukevleri İş Yurtları Kurumu tarafından yaptırılan ve 1.6 Milyon TL?ye mal olan ve 157 hükümlünün kaldığı Açık Ceza Evini, 3 yıl içinde amorti edeceklerini ifade eden Ceza Evi Müdürü Sabri Karataş, marangoz atölyesinde arı kovanın yanı sıra öncelikle kamu kuruluşları ve okulların mobilya ihtiyaçlarını da karşılayacaklarını belirtti. Karataş şöyle konuştu, ?Açık Ceza Evi?nde ne yapacağımızı düşünürken, Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü, arı kovanı yapıp yapamayacağımızı sordu. Yaptığımız araştırma ve fizibilite çalışmalarının ardından karşılıklı protokol yaparak marangozhanede arı kovanı imalatı başlattık. İlk etapta 1500 adet sipariş aldık. Birinci sınıf kızılçamdan yapılan arı kovanlarından ilk parti olarak 750 adedinin teslim edildiğini ve Mart sonunda 750 kovanın daha teslimatının yapılacağını söyledi. Amacımız burada bulunan mahkûmlara var olan sanatlarını devam ettirmek ve yeni sanat öğretmek diyen Karataş, ?Mahkumlara sigorta yapılarak sosyal güvenceleri de kazandırılıyor. Mahkûmlarımız boş zamanlarında ise kütüphanede kitap okuyor ve hobi atölyelerinde yeni meziyetler öğreniyor. Diledikleri zamanda yakınları ile telefonla görüşme imkânına sahipler? dedi.

  ORGANİK KOVAN İMAL EDECEĞİZ
  Enstitü ile yeni projeler üzerinde çalışmalar yapacaklarını dile getiren Karataş, ?Organik besinlerin daha sağlıklı olması nedeniyle arı kovanlarını da organik üreteceğiz. Kimyasal olmayan boyalar ve ek yerlerinde metal çivi yerine ahşap kullanılacak. Arıcılık enstitüsünün yanı sıra bölgemizde bulunan arı kovanlarının yenilenmesi konusunda gelecek talepleri karşılayarak hem milli ekonomiye katkı sağlamayı hem de arıcılara kaliteli ve ucuz kovan imal etmeyi taahhüt ediyoruz? dedi. Islah çalışmalarının başarı ile sürdürüldüğünü belirten Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Yener Yavuz, Tutuklu ve hükümlüleri topluma faydalı bireyler olarak dönmeleri için mücadele ediyoruz. Çeşitli suçlardan dolayı ceza evinde bulunan tutuklu ve hükümlülerin cezalarını çekerken sosyal ve iş yaşamlarından kopmalarını istemiyoruz. Çünkü tahliye oldukları zaman hayatlarında yeni bir sayfa açmaları gerekir. Bunun içinde ellerinde yaşamlarını sürdürmelerine yetecek meziyet bulunmalı? diye konuştu.

  KAYNAK