• TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) - Pratik Çerçeveli
 • TERMO BALLIK (Pratik Çerçeveli)LANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Pratik Çerçeveli
 • TERMO DAR BALLIK Pratik Dar ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Pratik Dar Çerçeveli
 • TERMO ARI KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO ÜRETİM KOVANI (Kuluçkalık) Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK Ağaç ÇerçeveliLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Ağaç Çerçeveli
 • TERMO BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO BALLIK Çerçevesiz
 • TERMO DAR BALLIK ÇerçevesizLANGSTROTH Tipi TERMO DAR BALLIK Çerçevesiz
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık) Pratik ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Kuluçkalık)Pratik Çerçeveli
 • ERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç ÇerçeveliERGONOMİK AHŞAP ARI KOVANI (Ballıklı) Ağaç Çerçeveli
 • Arıcılık Haberleri

  Mısır'da arı zehri ile tedavi yöntemi, halk arasında yaygınlaşıyor. Çin, Japonya, Güney Kore, Bulgaristan, Slovakya gibi birçok ülkede kullanılan arı zehri tedavisi, Mısır'da da her geçen gün daha fazla insan tarafından uygulanıyor. Nil Nehri'nin batı tarafında yer alan Mısır Piramitlerine oldukça yakın bir mesafede, arı zehri ile tedavi yöntemi uygulanıyor. Sadece Cuma günleri, insanları maddi bir karşılık beklemeden tedavi eden Hacı Seyyid el Sayih, konuyla ilgili yoğun ilgi gördüğünü ifade etti.

  Arı zehriyle tedavi olduğunu belirten Abdullah Muhammed Seyyid, "Ben aslında ciğerimden rahatsızdım. Doktorların vermiş olduğu tedavi yönetimini terk ederek arı sokması yöntemi ile tedavi olmaya başladım. Tedaviden sonra ciddi bir iyileşme olduğunu hissettim. Bazen öyle oluyor ki, artık tamamen iyileştiğimi hissediyorum. Ben şoförlük yapıyorum, bu yüzden sırtım da ağrıyordu. Arı ile tedavinin ağrıma da çok büyük faydası olduğunu gördüm. Şimdi çok daha iyiyim" ifadelerini kullanırken, Ahmed Muhammed isimli vatandaş, "Bacağımda üç yıldan beri yara var. Ben şeker hastasıyım. Üç yıldan beri devlet hastanesinde tedavi oluyorum ancak hiç bir faydasını görmedim.

  Bana tanıdığım insanlar burayı tavsiye etti. Burada üç-dört aşamada üç yıldan beri hastanede gördüğüm tedaviden daha iyi sonuç aldım. 9 defa gelmem gerektiğini söylüyorlar. Burada para da almıyorlar" diye konuştu. Arı ile tedavi merkezinde çalışan Muhammed Hüseyin, üç yıldır bu işi yaptığını anlattı. Hüseyin, "Arı sokması ile yapılan bu tedavi Şeker hastalığı, C virüsü, sinir hastalıkları, tansiyon, bazı kanser türleri, eklem iltihabı, romatizma, çocuk düşükleri gibi hastalıklara iyi geliyor. Göze ve kulağa da faydalı" derken, tedavi merkezinin sahibi Hacı Seyyid el Sayih de "Sekiz yıldan beri bu işi yapıyoruz. Kadınları da tedavi ediyoruz. Kadınların tedavisiyle kızım ilgileniyor" şeklinde konuştu. Mısır'da ziraat mühendisliği yapan Hibetullah Seyyid el Sayih ise, "Arı ürünleri üzerinde mastır yapıyorum.

  İşim ve derslerimden vakit bulduğum sürelerde 5-6 yıldan beri bu tedavi yöntemi ile ilgileniyorum. Eğitim ve araştırmalarım esnasında arı sokmasının çok farklı hastalıklara yararlı olduğunu öğrendikten sonra arı ile tedavi yönetimini uygulamaya başladım. Sadece hafta sonu tatil günüm olan cuma günü insanları kabul ediyoruz. BAE, Kuveyt, Katar ve bütün Arap ülkelerinden insanlar tedavi için bize geliyor. Amerika'dan bile gelenler oldu. Arının sokması sonucunda insan vücuduna giren zehir çok faydalı. Bu zehir türü antibiyotik özellikleri taşıyor. İnsan vücudunu dış mikroplara karşı direnişli hale getiriyor. Arı zehrinde 13 ayrı özellik var ve her bir özellik farklı türdeki hastalıkları tedavi ediyor. İnsanlar genelde buraya antibiyotik olarak arı zehrini almak için geliyorlar. Mesela arı zehri soğuk algınlıklarına karşı da direnci artırıyor" ifadelerini kullandı.

  Farmakolojik olarak kan dolaşımını artırıcı, bakteri öldürücü, radyasyona karşı koruyucu, tansiyon düşürücü etkileri ve bağışıklık sistemini aktive edici etkilere sahip olduğu belirlenen arı zehrinin tedavisi, Çin, Japonya, Güney Kore, Rusya, Bulgaristan, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya, Romanya, Avusturya, Almanya, İsviçre ve Fransa'da da kullanılıyor.

  KAYNAK